מתנדבים

למעוניינים להתנדב, לתת ולקבל

 

בי"ס תפן משלב בתוכו תלמידים בעלי צרכים מיוחדים. שילוב מוצלח של תלמידים אלה מחייב התייחסות אישית ממורה הכיתה, במקביל לעבודה עם הכיתה כולה. המתנדבים יכולים להיות שותפים משמעותיים בשילוב זה ולאפשר לנו לתת לתלמידים בעלי הצרכים המיוחדים, את התנאים המתאימים להם. שותפות המתנדבים בשילוב, תורמת להתקדמות התלמידים ומהווה הזדמנות לעבודה מתגמלת ומרגשת לכל מתנדב. אנו זקוקים לאנשים בעלי ניסיון בחינוך ו/או טיפול, בעלי רצון ויכולת הכלה, המסוגלים להשתלב במערכת חינוכית ייחודית, ויכולים להתחייב (לאחר היכרות עם העבודה) לארבע שעות שבועיות לכל הפחות, לתקופה של חצי שנה לפחות.

 

התחומים בהם ניתן להתנדב בבי"ס תפן:

-          עבודה אישית עם תלמידים מתקשים בתחומים לימודיים, רגשיים וחברתיים: תלמידים בעלי לקויות למידה והפרעות קשב, מתקשים מאוד להפיק תועלת מירבית מלמידה במסגרת כיתתית. עבודה אישית בחדר נפרד, על חומר לימוד המותאם להם ע"י המורה, מאפשרת להם למצות את יכולותיהם ולהתקדם בתחומי הלמידה השונים.

-          עזרה במתן התאמות במבחנים: תלמידים בעלי צרכים מיוחדים זקוקים לדרכי היבחנות מיוחדות, כדי להצליח להביע את ידיעותיהם במבחן. אנו זקוקים לאנשים שיקריאו להם את שאלון הבחינה ואף יכתבו עבורם את התשובות, אותן הם אומרים בע"פ.

-          התנדבות בכיתות החינוך המיוחד- בעלי נכויות: בביה"ס שתי כיתות לתלמידים בעלי נכויות פיזיות. תלמידים אלה, בגילאי 12 עד 21. הם משתלבים באופן חלקי בכיתות הרגילות, ובשאר השעות לומדים בכיתה מיוחדת בה הם מקבלים תגבור וחיזוק באופן אישי וקבוצתי. אנו זקוקים לאנשים שישתלבו בעזרה לימודית: בעבודה במחשב, בהקראה וכתיבה עבורם, לעזרה בתחומים פיזיים: כמו תרגול עבודה מוטורית ולעזרה בניידות.

-          התנדבות בכיתות החינוך המיוחד- בעלי לקות תקשורת-  בביה"ס שתי כיתות לתלמידים בעלי לקויות תקשורת (אוטיזם בתפקוד גבוה). תלמידים אלה משתלבים בכיתות הרגילות וגם לומדים בקבוצות בכיתה המיוחדת. יש צורך בעבודה פרטנית של מתנדבים עם התלמידים לעזרה לימודית, כמו גם ליווי בהשתלבות בכיתות הרגילות. כמו כן, אנו זקוקים לעזרה בשעות ההתנסות שלהם בתעסוקה מחוץ לביה"ס. התנדבויות אלה עשויות להביא להפקת ערך מוסף חשוב של יצירת קשר ואמון עם התלמידים.

 

כתובת לפניה:

רינה כהן, רכזת מתנדבים, טלפון -052-2488486 מייל-   rinacohen66@gmail.com

רונית פוליצר, רכזת פרט, טלפון – 5886281 054 מייל -  ronitp11@gmail.com


פקס: 04-9872685      טל': 04-9873073      טל': 04-9872551/2   

כתובת: הזמיר1 כפר ורדים      מיקוד: 2514700

© כל הזכויות שמורות לבי"ס תפן
Design by: Scorp